Самандын Жавхлан БНН-аас 2-р тойрогт нэр дэвшинэ

Бүгд Найрамдах Намын бага хурлаас УИХ-ын сонгуульд өрсөлдөх нэр дэвшигчдээ тодруулж, Сонгуулийн Ерөнхий Хороонд хүргүүлжээ.

УИХ-ын сонгуулийн тойрогт нэр дэвшигчид

Нэгдүгээр тойрог: Архангай, Баянхонгор, Өвөрхангай

  1. Гомбосүрэнгийн Дүүрэнбилэг
  2. Мягмардоржийн Батмөнх
  3. Пүрэвдоржийн Гэрэлчимэг

Хоёрдугаар тойрог: Говь-Алтай, Завхан, Увс, Ховд

  1. Самандын Жавхлан
  2. Магсаржавын Бямбадорж
  3. Тулгаагийн Галбадрах
  4. Чойжилсүрэнгийн Бат-Эрдэнэ

Гуравдугаар тойрог: Баян-Өлгий

  1. Мавлетийн Телеген

Дөрөвдүгээр тойрог: Булган, Орхон, Хөвсгөл

  1. Гончигсүрэнгийн Энхбаяр
  2. Сугаррагчаагийн Төмөрбаатар

Тавдугаар тойрог: Дархан-Уул, Сэлэнгэ, Төв

  1. Банзрагчийн Мөнхбаатар
  2. Нинагийн Соронзонбаяр
  3. Ламхүүгийн Наранчимэг

Зургаадугаар тойрог: Дорнод, Сүхбаатар, Хэнтий

  1. Таравын Мөнхбат
  2. Идэрийн Одончимэг
  3. Санжаагийн Энхбаатар
  4. Санжаажавын Дагмидмаа

Долдугаар тойрог: Говьсүмбэр, Дорноговь, Дундговь, Өмнөговь

  1. Батболдын Жавхлан
  2. Баатаржавын Батбаяр
  3. Санжаажавын Цогзолмаа

Наймдугаар тойрог: Баянзүрх

  1. Готовын Баттулга
  2. Лувсандоржийн Батбаяр
  3. Ренцэнгийн Сүнжидмаа
  4. Баярсайханы Ганчимэг
  5. Эрдэнэбатын Амармөнх

Есдүгээр тойрог: Баянгол

  1. Рэгзэний Батбаяр
  2. Энхбаатарын Бямбасүрэн
  3. Нацагийн Маралцэцэг

Аравдугаар тойрог: Сүхбаатар, Чингэлтэй

  1. Базарсадын Жаргалсайхан
  2. Самбуугийн Төмөрбат
  3. Ёндонсамбуугийн Батбаяр
  4. Жанцандоржийн Янжинсүрэн

Арваннэгдүгээр тойрог: Сонгинохайрхан

  1. Чойжилжавын Батбаяр
  2. Дашдоржийн Нармандах
  3. Сүхийн Очир
  4. Доржжанцангийн Болортуяа
  5. Болдбаатарын Тунгалагхараа

Арванхоёрдугаар тойрог: Хан-Уул

  1. Зандаръяагийн Ариунаа
  2. Баасанбямбын Санчирмаа
  3. Цогт-Очирын Жаргалсайхан

Арвангурав дугаар тойрог: Багануур, Багахангай, Налайх

  1. Төмөрбаатарын Батболд
  2. Самданноровын Золтой

Жагсаалтаар нэр дэвшигчид

  1. Базаррагчаагийн Зоригоо
  2. Өншигбаярын Оюунчимэг
  3. Бат-Очирын Одбат
  4. Эрдэнэ-Уулын Нямцэцэг
  5. Цэндийн Ганхуяг
  6. Тэгшсайханы Тулга
  7. Даваасүрэнгийн Түмэнжаргал
  8. Жадамбын Бурмаа
  9. Нинагийн Отгонбаяр
  10. Чулуундоржийн Оюунсувд
  11. Гэлэгбаатарын Хосбаяр
  12. Зээчирийн Бадамсүрэн
  13. Гэмбэлийн Баяраа
  14. Балдоржийн Эрдэнэцэцэг
  15. Дамжины Мөнхбат
  16. Пүрэвийн Алтантүлхүүр
  17. Дашзэвэгийн Юндэндаш
  18. Чимэддоржийн Пүрэвдолгор
  19. Доржжанцангийн Бат-Ундрал
  20. Бямбажавын Одгэрэл.

С.Амарсайхан: Сонгууль болдгоороо болно. Төрийн албан хаагчид хариуцсан ажилдаа эзэн байх хэрэгтэй
С.Амарсайхан: Сонгууль болдгоороо болно. Төрийн албан хаагчид хариуцсан ажилдаа эзэн байх хэрэгтэй
 
Нэр дэвшигч Б.Цогтгэрэл Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын Ган замчидтайгаа уулзалт хийж, мөрийн хөтөлбөрөө танилцууллаа
Нэр дэвшигч Б.Цогтгэрэл Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын Ган замчидтайгаа уулзалт хийж, мөрийн хөтөлбөрөө танилцууллаа